Seks analny- rodzaje i bezpieczeństwo.

Seks analny- rodzaje i bezpieczeństwo.

Seks analny jest to rodzaj zbliżenia, który opiera się na stymulacji odbytu. Nie musi to się wcale odbywać przez wprowadzenie penisa do odbytu, gdyż do tej praktyki często używa się dłoni, wibratora czy języka. Taka forma kontaktu wybierana jest przez pary hetero oraz homoseksualne. Niekiedy to właśnie odbyt jest niezwykle wrażliwym i najbardziej unerwionym obszarem ciała. W trakcie seksu analnego dochodzi u mężczyzny do masażu prostaty, natomiast w przypadku kobiety następuje stymulacja ścian pochwy. Warto pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, gdyż taki rodzaj seksu wiąże się z ryzykiem zarażenia się pewnymi chorobami.

Czym jest miłość grecka?

Seks analny określany jest również jako miłość grecka z tego względu, że to Greków uznaje się za prekursorów tego typu zbliżeń. W Starożytnej Grecji bardzo często dochodziło do seksu analnego w kontaktach homoseksualnych. Takie kontakty seksualne są bardzo popularne, wystarczy zapoznać się ze statystykami. Według danych w Stanach Zjednoczonych ten rodzaj seksu uprawia aż 38,2 procent mężczyzn (przedział wiekowy 20-39 lat), a także 32,6 procent pań (przedział wiekowy 18-44). Widocznie wzrosło zainteresowanie tym rodzajem stosunku. W naszym kraju coraz więcej par decyduje się właśnie na stosunek analny.

Jakie są rodzaje seksu analnego?

Seks analny może być uprawiany w różny sposób, nie chodzi tylko i wyłącznie o penetracje odbytnicy penisem. Wymienić można:

1. Fisting Jest to dosyć niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia forma miłości greckiej. Opiera się ona na wkładaniu całej dłoni przez odbyt do jelita grubego. Najczęściej używa się jej w środowisku S/M. Przed zdecydowaniem się na taki sposób zbliżenia, strona pasywna powinna być znacznie rozluźniona. Ponadto należy przygotować znaczną ilość lubrykantu. Warto używać do tego lateksowych rękawiczek, dzięki czemu będzie można zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem HIV. Warto pamiętać o podstawowych środkach ostrożności. Przede wszystkim nie powinno się mieć długich paznokci, gdyż mogłyby one doprowadzić do zadrapania odbytnicy. Co ważne, należy kontrolować głębokość penetracji, gdyż wepchnięcie pięści do części jelita, jaką jest esica, może nawet skutkować śmiercią kochanka. Podczas tego rodzaju seksu może również dojść do pewnych komplikacji. Wśród nich można wymienić: wypadanie odbytnicy, perforacja jelita czy nietrzymanie kału. Jelita nie są tak unerwione, jak pochwa, a więc strona bierna może nawet nie odczuć, iż doszło do czegoś niepokojącego. Właśnie dlatego technika ta jest niezwykle niebezpieczna i powinni ją uprawiać jedynie partnerzy, którzy sobie całkowicie ufają i znają możliwe konsekwencje tego rodzaju zbliżenia.

2. Rimming Jest to seks oralno-analny polegający na lizaniu odbytu kochanka. Niekiedy stanowi on wstęp do zbliżenia analnego. Jest bezpiecznym zachowaniem seksualnym, ponadto nie występuje tutaj ryzyko zakażenia się wirusem HIV. Jednakże w przypadku seksu z nieznajomą osobą, której stan zdrowia nie jest pewny, zawsze istnieje ryzyko zachorowania na kiłę, żółtaczkę czy pozostałe choroby weneryczne. Najlepiej więc rimming uprawiać jedynie ze stałym i zaufanym partnerem.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Warto mieć na uwadze, iż seks analny niesie z sobą większy stopień ryzyka, aniżeli w przypadku klasycznego stosunku płciowego. Przede wszystkim w trakcie stymulacji odbytu członkiem można się zarazić różnymi groźnymi chorobami przenoszonymi droga płciową. Jest to spowodowane tym, iż nabłonek odbytnicy jest niezwykle cienki. Warto więc pamiętać zawsze o zabezpieczeniu w postaci prezerwatyw, które chronią naczynia krwionośne odbytu przed uszkodzeniem. Ponadto, dla zachowania lepszej higieny stosunku, radzi się przeprowadzić wcześniej lewatywę. Seks analny jest w dalszym ciągu tematem tabu w naszym kraju i wiąże się z wieloma uprzedzeniami, nie tylko tymi higienicznymi, ale również kulturowymi i estetycznymi. Miłość grecka nie jest tak popularna, jak penetracja pochwy, aczkolwiek każda para może ją wypróbować, aby przekonać się, czy jest to coś, co daje faktycznie dużo przyjemności i satysfakcji, czy wręcz przeciwnie.

Tags:

Share This Post

Post Comment